Ceny
Ceny widoczne po zalogowaniu. ZALOGUJ SIĘ
Rabat
0%
OZNACZENIA I LOGISTYKA
Jednostka podstawowa
szt.
Kod kreskowy
0645760998220
Vat
5%
Waga
0.65 kg

OPIS

Oliwa Premium EXTRA VERGINE „EXV” tłoczona mechanicznie niefiltrowana 500ml – Marina Palusci


Producent: Azienda Agricola Marina Palusci

w C.da Fonte Gallo – Pianella (PE) – Włochy

Kultywar (odmiana oliwek): 60% Dritta, 40% Leccino

Intensywność smaku: 2/5

Kwasowość: poniżej 0,2

Zapach: Cytrusy, zielone jabłko, świeże drewno.

Smak: W pierwszej odsłonie miękka i delikatna, szybko przechodzi w cierpką goryczkę zielonej oliwki oraz nasiona śliwki harmonijnie połączone z ostrością chili.

Oliwki pochodzą z gaju oliwnego „Capitano” z okolic miasteczka Pianella, w którym najmłodsze drzewa mają kilkadziesiąt lat, a najstarsze nawet 450. Uprawiane są metodami rolnictwa biologicznego. Zbiór odbywa się od końca października do końca listopada. Oliwa nie jest filtrowana, ale jedynie poddana dekantacji grawitacyjnej.

Jest to blend dwóch odmian oliwek: Dritta i Leccino. Dritta nadaje oliwie wyraźną strukturę, którą Leccino łączy w wielowątkową i harmonijną architekturę smaku.

Dzięki temu połączeniu uzyskano oliwę, która pasuje do większości dań. Jest to oliwa idealna do przygotowywania potraw, ale także do doprawiania gotowych już dań. Praktycznie wszystkie potrawy z dodatkiem tej szlachetnej oliwy z oliwek uzyskują głębię i wyrazistość smaku.

SZCZEGÓŁY PRODUKTU

BEZ CUKRU: bez cukru
BEZ GLUTENU: bez glutenu
Producent: Marina Palusci
Dołożyliśmy wszelkich starań, aby powyższe dane były poprawne, jednak nie gwarantujemy, że publikowane informacje nie zawierają błędów, które nie mogą jednak stanowić podstawy do jakichkoliwek roszczeń.
© SolEx B2B